Bosanski kulturni centar Tuzla i ove sedmice potvrđuje ulogu jednog od najvažnijih mjesta kulturnih dešavanja u gradu, okupljajući umjetnike i stvaraoce iz različitih krajeva Bosne i Hercegovine.
Večeras, 8. aprila, s početkom u 19 sati, publiku očekuje svečani koncert Kulturno-umjetničkog društva „Mehmed Ibrahimović“ iz Srebrenika. Ovaj nastup organizovan je povodom obilježavanja velikog jubileja – 50 godina rada i postojanja društva. Posjetioci će imati priliku uživati u raznovrsnom programu u kojem učestvuju folklorni ansambli, vokalni izvođači i instrumentalisti, dok će posebnu pažnju privući nastupi muzičke sekcije. Organizatori najavljuju emotivno veče prožeto tradicijom i bogatim kulturnim naslijeđem.
Kulturni program nastavlja se u petak, 10. aprila, također u 19 sati, kada će u Plavoj sali biti upriličena promocija novih izdanja bijeljinskog BZK „Preporod“. U fokusu događaja naći će se knjiga „Moje parče neba“ autorice Dragane Kurjaković, koja kroz lične i snažne priče govori o temama zavičaja, odrastanja, ratnih iskustava i povratka. Pored toga, publici će biti predstavljena i najnovija djela Jusufa Trbića, autora koji u svojim tekstovima tematiziraju društvene i intimne aspekte života.
Dugogodišnja saradnja između BKC Tuzla i BZK „Preporod“ iz Bijeljine rezultirala je brojnim književnim promocijama u proteklim godinama, čime je značajno obogaćen kulturni sadržaj grada.
Iz Bosanskog kulturnog centra upućen je poziv građanima da posjete ove događaje i podrže umjetničke programe koji u Tuzlu donose duh drugih sredina. Ulaz na oba događaja je besplatan.
Kroz ovakve aktivnosti, BKC Tuzla nastavlja graditi mostove između različitih kulturnih scena u Bosni i Hercegovini, ostajući otvoren prostor za razmjenu ideja, umjetnosti i tradicije.

